Sobotní Rysí slavnosti přilákaly do Železné Rudy několikanásobně více návštěvníků, než je původní počet obyvatel.
Zejména jízdy historickým parním vlakem a kočárem s nádhernými koňmi byly vyhledávanými atrakcemi, ale ani další program příchozí nezklamal. Své si tu našli malí i velcí, o celodenní zábavu bylo dobře postaráno a tak není divu, že mizely i pomyslné hranice…
Trhy originálních certifikovaných produktů, zábava, aktivity, dobré jídlo, dobré pití a dobrá nálada – po tři dny, v nichž se slavnosti odehrávaly, nechybělo nic, co dělá oslavu správnou oslavou a návštěvníci to také po zásluze oceňovali.
Do oslav bylo letos zahrnuto i 25leté partnerství Železné Rudy s italským městem Aldeno ze severoitalské provincie Trento, které prohlubuje vztahy zejména v oblasti školství a spolkového života.
Česko – německo – italské oslavy měly svébytný ráz, v němž nechybělo zastoupení tradičních výrobků, folklóru a představení pohledů typických pro jednotlivé země.
Rysí slavnosti vznikly v rámci přeshraniční iniciativy Tierisch-wild, do níž se zapojilo 12 bavorských a devět českých obcí regionu národních parků Bavorský les a Šumava s cílem propojit nenásilnou formou ochranu přírody s cestovním ruchem.
A proč nesly slavnosti v Železné Rudě název „Rysí“?
„Každá z členských obcí si zvolila ke své prezentaci zvíře, které je pro ni typické. Pro Železnou Rudu je tímto symbolickým zvířetem rys. Proto jsme akci nazvali Rysí slavnosti,“ vysvětlil starosta Železné Rudy Michal Šnebergr.
-red, foto Jan KUBITA –
{gallery}susice/2016/07_cervenec/slavnosti_ruda/{/gallery}
{jcomments off}