Vimperský inspektor a nový rozhlas
Vimperský inspektor se ptá: nač je nám zapotřebí tolika tlampačů?
Hlášení místního rozhlasu. Na to se můžou těšit všichni Vimperáci? Každý, kdo chodí po městě , si musel všimnout, že po sloupech světelného osvětlení jsou namontované tlampače. A v jakém množství!
Není to zbytečné?! Když v roce 2013 má každý internet, mobil a každý měsíc vychází Vimperské noviny. Proč je Vimperk „obohacen“ tímto rozhlasem (a je to vůbec rozhlas) a kolik to stálo? Nebylo lepší použít vynaložené prostředky na potřebnější věc ve městě? Odpoví nám, prosím, někdo z města? (zf)
Za MěÚ Vimperk odpovídá Ing. Michal Janče, vedoucí odboru investic a údržby:
CO
Jedná se o projekt „Zpracování digitálního povodňového plánu pro město Vimperk a území ORP Vimperk a vybudování varovného a výstražného systému ochrany před povodněmi pro město Vimperk“, na který získalo Město Vimperk dotaci v rámci Operačního programu Životní prostředí z prostředků Státního fondu životního prostředí ČR. V rámci poskytnuté podpory byl zpracován digitální povodňový plán a proběhla instalace hladinoměrů, srážkoměrů a bezdrátových hlásičů.
ZA KOLIK
Náklady na realizaci celé akce jsou 2 321 950,00 Kč včetně DPH
Z toho:
Podpora z Fondu soudržnosti: 1 973 657,50 Kč
Podpora ze Státního fondu ŽP ČR: 116 097,50 Kč
Podíl města Vimperk: 232 195,00 Kč
KDO
Digitální povodňový plán zpracovala firma Vodohospodářský rozvoj a výstavba a. s. Praha na základě zadávacího řízení podle zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon“). Projekt Varovný a výstražný systém ochrany před povodněmi vypracovala společnost SOVT-RADIO spol. s r. o., Vodňany, opět na základě zadávacího řízení podle zákona.
PROČ?
Instalovaná zařízení tvoří výstražný a varovný systém, který lze využít i pro potřeby města Vimperk jako rozhlas.
DOKONČENÍ
Termín pro ukončení realizace akce podle podmínek dotačního titulu je 31. května 2014. Termín fyzického dokončení díla do konce roku 2013.