Výborné výsledky vimperských bikerů

Mezinárodní závody MTB se závodníkům týmu Česká spořitelna Specialized junior povedly

12472590 1143630605676767 3655665176725664980 n

Dva mezinárodní závody horských kol absolvovali závodníci týmu v uplynulých týdnech. Nejprve se část týmu zastavila po cestě z toskánského soustředění v italském Miláně na závodech kategorie C1. Jaromír Skála i David Zadák se dokázali prosadit v závodě juniorů mezi dalšími 160 závodníky. Po startu, kdy se oba pohybovali okolo 40 – 50 místa, se dokázali na technické a rychlé trati propracovat dopředu a v cíli dojeli na 17. respektive 25. místě. Nejlepšího výsledku zde dosáhnul další ze studentů vimperského sportovního gymnázia, Jan Vastl, který dojel v elitním závodě mužů na 9. místě.

Ještě lepšího výsledku pak dosáhli závodníci týmu Česká spořitelna Specialized Junior o týden později v rakouském Langenlois. Zde se jel opět závod zařazený v kategorii C1. Již v sobotním závodě kadetů vybojoval Samuel Jirouš a Tereza Sásková třetí místo. Nedělní závod juniorů pak zcela ovládli závodníci týmu, Jaromír Skála dojel suveréně první a David Zadák ho doplnil na druhém místě v cíli.

O nadcházejícím víkendu pak celý tým čeká první závod Českého poháru horských kol v Praze.