Nejlepší brankář turnaje: Kryštof Roman (TJ Šumavan Vimperk)

Ročník 2008- Krejčí Filip, Kryštof Roman, Havlan Vladimír, Vinš David, Vondrášek Tomáš, Drabeš Filip

Ročník 2009- Hejtmánek Tomáš, Spaczynski David, Košnař Denis, Uhlík David

Trenéři: Košnař Jiří, Vondrášek Petr

Hodnocení trenéra Jiřího Košnaře:

„Za pěkné divácké kulisy sehráli naši nejmenší fotbalisté svůj první halový turnaj v životě. Svým výkonem nás mile překvapili a bylo na nich vidět velké zlepšení. Snažili se plnit naše pokyny a především kolektivní hrou a nasazením své soupeře přehrávali“.

{gallery}vimperk/2014/leden/fotbal_turnaj_vodnany/{/gallery}

Novoroční halový turnaj ve Vimperku

V sobotu 4. ledna uspořádal TJ Šumavan Vimperk turnaj pro kategorii U10 (ročníky 2004 a mladší). Turnaj byl odehrán v tělocvičně základní školy Smetanova.

Celkem se zúčastnilo 5 týmů, kdy se hrálo každý s každým 1x20minut. Pozvání

přijaly týmy FK Tatran Prachatice 2004, TJ Blatná 2004, Lokomotiva České Budějovice

2005 a samozřejmě domácí TJ Šumavan Vimperk 2004 a 2005.

hráč: Matyáš Broš (TJ Blatná 2004)

brankář: Vítězslav Dvořák (TJ Š. Vimperk 2005)

střelec: Sebastian Graf (FK Tatran Prachatice 2004)

{gallery}vimperk/2014/leden/fotbal_turnaj_hala_2004/{/gallery}

Halový turnaj ve Strakonicích pro U9 (ročníky 2005 a mladší)

neděle 5.1.2014

účastníci: TJ Blatná 05, FK Horažďovice 05, TJ Šumavan Vimperk 06, Junior Strakonice 05 A,B

Vimperk 06 – Blatná 05 – 4:0 (Sedláček 3, Drabeš Dominik)

Vimperk 06 – Horažďovice 05 – 3:7 (Markovec, Sedláček, Kopolovič)

Vimperk 06 – Strakonice 05 B 3:1 (Sedláček 3)

Vimperk 06 – Strakonice 05 A 1:1 (Drabeš Dominik)

Pořadí:

1. FK Horažďovice 05

2. TJ Šumavan Vimperk 06

3. Junior Strakonice 05 A

4. Junior Strakonice 05 B

5. TJ Blatná 05

nejlepší hráč turnaje: Adam Sedláček (TJ Šumavan Vimperk, rok narození 2007!)

sestava: Wolf, Juřík, Kliment, Markovec, Sedláček, Kopolovič, Drabeš Dom., Bušta

trenér: Milan Sedláček

Vimperská sálovka 2013-2014 4.kolo – neděle 5.1.2014

Dynamo Jelimani – Tipsport 2:6 (2:4)

Branky:Pankratz Václav 2 – Vondrášek Petr 4, Šíp Michal, Málek Ondřej

Buccaneers F.C. – Dorost SK Čkyně 8:3 (2:2)

Branky:Kováč David 5, Topka Tomáš, Vincík Josef, Hrabák Marek – Chalupa Martin 2, Pojsl Karel

Tácek United – VC Parasites 2:3 (1:1)

Branky:Uhlíř Vojtěch, Bujok Gustav – David Richard, Sýs Petr, Pek Miroslav

Sedmička – Čkyně 6:7 (4:5)

Branky:Sova Jakub 3, Holzknecht Petr 2, Mráz Miroslav – Král Josef 2, Provod Robert 2,

Kalianko Petr, Kvapil Martin, Turek Václav

Litrpool J.K. – Tabalko 7:5 (5:1)

Branky:Psutka Jan 4, Zimmermann Václav 2, Blahout Radim – Tesař David 2, Eigner Aleš,

Střelci po 4.kole

9 – Vondrášek Petr (Tipsport), Tesař David (Tabalko)

8 – Bujok Gustav (Tácek United)

{gallery}vimperk/2014/leden/salovka_4_kolo/{/gallery}

Hokej dorost

TJ HLUBOKÁ NAD VLTAVOU – HC VIMPERK 4 : 4  (1:2,1:1,2:1)

Branky: Ptášnik 4

Přihrávky: Pek 2, Kraml 1, Žampach 1

Vyloučení: 8:9 z toho domácí Šídlo 5+do konce, hostující Myslík 5+do konce

Vstup do nového roku vimperským dorostencům příliš nevyšel a na ledě Hluboké nad Vltavou pouze remizoval, když soupeř vyrovnal až v závěrečné power play. Utkání se dorostencům herně vůbec nevydařilo a pochvalu zaslouží pouze brankář Chodora, střelec Ptášnik autor všech branek, kterého nikdo nedokázal napodobit a částečně obránce Myslík. Ostatní hráči zůstali daleko za očekáváním. Důležitost utkání dorostenecké kategorie ukázali domácí pořadatelé, když ještě čtvrt hodinu před začátkem zápasu na otevřeném kluzišti kroužil domácí „A“ tým. Vimperští nastoupili bez dlouhodobě zraněného Hlavici a na hluboké tradičně nemocného Krále. Hosté se hned ve druhé minutě ujali vedení zásluhou šikovného Ptášnika po pěkné kombinaci na což dokázali domácí ve čtvrté minutě odpovědět lacinou brankou, když si jednou slabou chvilku v utkání vybral brankář Chodora. V první třetině se hrál nepřesný hokej na obou stranách, jakoby silvestrovské oslavy hráči vydýchávali ještě v sobotu. V závěru třetiny se hosté ujali vedení tečenovanou střelou opět Ptášnikem. Ve dvacáté šesté minutě bylo opět zásluhou domácích srovnáno. V průběhu druhé třetiny začalo na otevřeném kluzišti pršet a podmínky nepřesnou hru ještě zhoršily. Ve třicáté páté minutě se do samostatného úniku dostal hostující Ptášnik a ačkoliv byl faulován, dokázal domácího brankáře prostřelit a vrátit hostům zpět jednobrankové vedení. To se mu za před koncen druhé třetiny podařilo znova, ale již překonaného domácího brankáře zahránila tyč. V závěru třetiny měli hosté výhodu dvou přesilových her, ale kvalita ledu jim dělala velké problémy. Když ve čtyřicáté čtvrté minutě opět Ptášnik přidal po nejhezčíhostující akci v utkání čtvrtou branku po pěkné Pekově přihrávce, zdálo se být o vítězi rozhodnuto. Jenže chyba lávky. V padesáté minutě, zatímco domácí faul zůstal nepotrestán, zřejmě kompenzace za některá přísná vyloučení domácích ze druhé třetiny, následné zbytečné hákování v útočném pásmu hostujícím Bučkem a další zcela nepochopitelné tvrdé napadení domácího hráče bez puku Klímou rozhodčí ocenil dvojnásobným vyloučením, které domácí tým využil nechytatelnou střelou pod horní tyč ke snížení. Minutu před koncem byl nevybíravě faulovou před domácím brankářem Chval a následný náznak potyčky rozhodčí ocelnil dvěmi nesmyslně tvrdými tresty na obou stranách (čas 59:33). Místo aby hosté jednobrankové vedení na již zcela rozbrusleném ledě chytrou hrou udrželi, zbytečným držením puku darovali soupeři útočné pásmo a následně možnost vhazování s hrou bez brankáře, čímž domácí nejprve střelou od modré s následnou dorážkou nepohrdli ke šťastnému vyrovnání (čas 59:50). V poslední vteřině ještě slibně zakončoval hostující Skalický, ale stav se již nezměnil. Po předvedeném výkonu si hosté

Hokej muži

HC Vimperk – HC Slavoj Český Krumlov 4:2 (1:2,1:0,2:0)

Branky a nahrávky: 7. Slabý (Ženíšek, Janda), 35. Paule (Ženíšek), 45. Hail (Král,Plouhar), 46. Slabý (Ženíšek, Paule) – 17. Vondřich (Lukeš M.), 19. Klíma (Uhlíř)

Vyloučení: 8:8, navíc Janda (VIM) 5+OK a TH

Využití: 1:1

V oslabení: 1:0

Rozhodčí: Vovčko – Deim, Lang

Diváku 300

Sestava: Podskalský (26. Pixa) – Předota O., Horejš, Předota J., Voldřich, Vávra, Sitter R. – Ženíšek, Janda, Slabý – Paule, Vinš, Lang – Plouhar, Hail, Král – Gabauer, Kouba

Vimperští hokejisté přivítali v neděli 5. ledna v prvním utkání nového roku na domácím ledě hráče z Českého Krumlova. Utkání začali domácí ve velmi svižném tempu, ale byli to hosté, kteří po chybách domácí obrany mohli dvakrát skórovat, jenže výborně chytající Podskalský byl proti. Ale i domácí měli vyložené šance, kdy po odraženém puku mohl skórovat téměř do prázdné brány domácí Plouhar, bohužel puk byl tak neposedný, že střela skončila mimo branku. V 6. minutě odpykával hostující hráč dvou minutový trest za držení a domácí tuto přesilovku potrestali brankou, kterou po Jandově přihrávce střílí Karel Slabý. Ovšem v 17. minutě hosté aktivně napadali domácí obranu a jeden z domácích obránců pod tlakem ztrácí puk a hosté vyrovnávají na 1:1. Neuběhla ani minuta a domácí Vávra dostává dvě minuty za faul kolenem a hosté toto vyloučení trestají a mění skóre na 1:2. V této chvílí vzali hosté domácím hráčům doslova vítr z plachet a tento gól do šatny byl pro vimperské hráče velice nepříjemný.

Ve druhé třetině oba týmy znatelně přitvrdili a nabídli divákům hokej ostrý jako břitva. Tvrdá hra a řada vyloučení poznamenala obě dvě mužstva. Nejprve stojí za zmínku střídání brankářů. Při potyčce domácí obrany s protihráči v brankovišti došlo ke zranění domácí gólmana Podskalského a do branky musel náhradní brankář Pixa, který si vedl skvěle a do konce utkání již neinkasoval. Ve 34. minutě byl vyloučen vimperský kapitán Janda do konce utkání a při odchodu do šaten obdržel ještě trest ve hře. Domácí tak hráli oslabeni o jednoho hráče celkem 10 minut. Ve 35. minutě domácí Paule v oslabení třech proti čtyřem dává gól a srovnává stav utkání na 2:2. Tímto výsledkem skončila velice hektická druhá třetina.

V posledním dějství se stále hrál vyhecovaný a tvrdý hokej, který byl k vidění ve druhé třetině. Ve 45. minutě vybojoval Král puk a přesně jej přihrál Hailovi, který posílá domácí do vedení 3:2. Za pouhou minutu Karel Slabý po přihrávce Ženíška zvyšuje na 4:2. Do konce utkání zbývalo ještě čtrnáct minut. Domácí museli ještě čelit třem po sobě jdoucím přesilovým hrám hostů a díky bojovnosti se domácím podařilo všechna oslabení odehrát bez inkasovaného gólu. Hosté už se de facto na nic nezmohli a domácí hráči si výsledek v poklidu pohlídali. Nutno pochválit všechny hráče a hlavně mladého brankáře Pixu, který v tomto těžkém zápase dokázal tým řadou skvělých zákroků podržet.

V pátek sehrají vimperští zápas v Českých Budějovicích s hokejisty David Servisu a hned v neděli na domácím ledě přivítají Soběslav. Tímto bych rád poděkoval všem fanouškům za výbornou atmosféru a těšíme se na další hezké a úspěšné okamžiky vimperského hokeje.